Sztuka zdobienia wydmuszek

         Nazywam się Anna Szepelska-Sell, urodziłam się i mieszkam w Olsztynie (Warmia i Mazury). Moim miejscem na Ziemi jest Kortowo, miejsce niezwykle urokliwe i piękne. Jest to miasteczko akademickie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

        Od wielu lat piszę wiersze ale moje główne zainteresowania, hobby albo jak kto woli czyste szaleństwo, skupiają się wokół wydmuszek wszystkich gatunków ptaków. Zajmuję się tworzeniem ażurowych wzorków na wydmuszkach, używając do tego specjalnych, bezwibracyjnych narzędzi pneumatycznych, które posiadają na wyposażeniu wiertełka różnej grubości, różnego typu i kształtów.    Moim marzeniem jest posiadanie laserowego narzędzia wielkości długopisu do tych prac.

        Najlepiej pracuje mi się na wydmuszkach gęsich i kaczych. Strusie afrykańskie, nandu czy emu również należą do moich ulubionych  ale ze względu na wielkość i twardość skorupki, rzadko pracuję na afrykańskich;  nandu są wyśmienite do tych prac, a skorupki strusia emu są trójkolorowe i bardziej nadają się do grawerowania, są jeszcze wydmuszki pewnego ptaka (pod ochroną dlatego nie podam nazwy), które są wielkości wydmuszek gęsich i posiadają miękką skorupkę, dość wytrzymałą, co pozwala mi stosować wzory, które lubię najbardziej.

        To tyle tytułem wstępu, a teraz zapraszam do galerii zdjęć.













Komentarze

Prześlij komentarz